Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’in Yıldızı Hep Parlıyor!

 

Mercedes-Benz Finansal Hizmetler, 2015 yılına ait aldığı rating ile son 7 yılda olduğu gibi sektörün en istikrarlı büyümesini gösteren şirket oldu. Bunun yanı sıra kendi sektöründe son 7 yılın en karlı şirketi olarak ünvanını sürdürüyor.Geçen yıl olduğu gibi bu yılda en yüksek rating notunu korudu.Güçlü Pazar payı,güçlü teminat yapısı,düşük maliyetli fonlama ve çeşitliliği artan fon kaynaları ile beraber her geçen gün daha da güçleniyor.Mercedes-Benz Finansal Hizmetler ailesi olarak sizlerle bu mutluluğu paylaşmaktan gurur duyuyoruz.
 
 
 
 
 
 

Mercedes-Benz Finansal Hizmetler

"Çalışmak için Harika Bir Yer"

 
İnsan Kaynakları alanında dünyanın en prestijli kurumlarından Great Place to Work Enstitüsü, 50-500 çalışana sahip şirketler kategorisinde Mercedes-Benz Finansal Hizmetler'i Türkiye’nin en iyi 10 işvereninden biri olarak kabul etti. Türkiye’nin en iyi işverenleri arasında yer almaktan gurur duyuyoruz.
 
 
 
 

Finansın En İyi İşvereni Mercedes-Benz Finansal Hizmetler

 
Her yıl dünya çapında 49 ülkede 6 bine yakın şirketin toplamda 12 milyondan fazla çalışanını analiz eden Great Place to Work® Enstitüsü, Capital Dergisi işbirliğiyle gerçekleştirdiği araştırmada, şirketlerin çalışan perspektiflerini ve insan kaynakları süreçlerini analiz ederek konumlarını belirlemenin yanı sıra “Türkiye'nin En İyi İşverenleri” listesindeki yerlerini de belirliyor. “Great Place to Work”, 2014 yılı için Türkiye'nin “En İyi İşverenleri” ödüllerinin sahiplerini “50-500 çalışanı olan şirketler”, “501 ve üzeri çalışanı olan şirketler” ,“Finansın En İyi İşvereni” ve “IT’nin En İyi İşvereni” olmak üzere dört farklı kategoride belirledi.
 
20 Mayıs akşamı Le Meridien Otel İstanbul’da düzenlenen ödül töreninde açıklanan sonuçlara göre, Mercedes-Benz Finansal Hizmetler, 2014 yılında “Finansın En İyi İşvereni” seçilirken, “50-500 çalışana sahip şirketler” kategorisinde de ikincilik ödülünü elde etti . Mercedes-Benz Finansal Hizmetler, 2013 yılında da “Finansın En İyi İşvereni”seçilmişti.
 
Mercedes-Benz Finansal Hizmetler Genel Müdürü Tolga Oktay;
“Şirketimizin müşteri memnuniyetinin, dolayısı ile başarısının devamlılığı ancak çalışanlarımızın mutluluğu, şirkete bağlılığı ve güveni ile mümkündür. Başarıya giden yolda en önemli kaynağımız çalışanlarımızdır. Great Place To Work 2014 kapsamında, şirketimiz nezdinde % 97 oranında çalışan katılımı ve katılanların % 94’ünden de olumlu geri bildirim alındığını öğrendik. Bu Mercedes-Benz Finansal Hizmetler olarak pozitif çalışan yaklaşımımızın ve yenilikçi insan kaynakları uygulamalarımızın da başarıya ulaştığının bizler için güzel bir göstergesi oldu.” şeklinde görüşlerini dile getirdi.
 
Oktay; Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’in çalışanlarına duyduğu saygı ve takım çalışmasına verdiği değer, çalışanların şirketin bir parçası olmaktan keyif aldıkları iş yeri haline getiriyor. Şirketin saygı, dürüstlük, disiplin ve tutku başlıkları altındaki temel değerleri, aynı zamanda başarıya giden yoldaki pusulasını da oluşturuyor. Yıllardır açıklanan anket sonuçları üzerine gerçekleştirilen grup toplantılarının, toplantılarda ‘Çalışmak için harika bir yer’ sloganıyla ortak olarak alınan kararlarının ve şirket nezdinde sürdürülen istikrarlı aksiyon planlarının sonuçlardaki etkisi ise oldukça büyük. Yola çıkılırken neye ihtiyaç duyulduğu, nasıl karşılanabileceği, ne fayda sağlayacağı düşüncesi ile hareket ediliyor. Ortak fikir birliği ile üretilen düşünceler zaten çalışanlar tarafından kabul görmüş olduğu için her uygulamada başarı sağlanıyor. Kısacası bu herkesin elinin değdiği, emeğinin olduğu ortak bir sonuç.” diye konuştu.
 
 
 
 

Mercedes-Benz Türk çocuklara trafik eğitimi vermek üzere yola çıktı.

 
Mercedes-Benz Türk, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’yla (TEGV) birlikte trafiğin en savunmasız katılımcıları olan çocuklara trafikte doğru ve dikkatli davranmalarını sağlayacak yeni bir eğitim programına başladı.
Çocukları olası tehlikelere karşı yaşlarına uygun bir yaklaşımla bilinçlendirmek ve güvenliklerini sağlamak üzere Mercedes-Benz Türk, ana şirketi Mercedes-Benz Group AG tarafından 2001 yılından bu yana çeşitli ülkelerde uygulanan MobileKids Trafik Eğitim Projesi’ni Türkiye’de hayata geçirdi. Bugüne kadar Almanya, Hindistan, Malezya, İsrail, İtalya, Çin ve Macaristan’da uygulanan MobileKids projesiyle 1,3 milyon çocuğa ulaşıldı.
 
Çocuklara yönelik bir projenin çocuk eğitimi konusunda uzmanlaşmış kuruluşlar tarafından yapılması gerektiğine inanan Mercedes-Benz Türk, MobileKids projesinde TEGV ile işbirliği yapıyor.
Bu kapsamda çocuklara birebir ulaşılması için TEGV’in gezici öğrenim birimi eğitime dahil edilerek ilk tematik ateşböceği olan Trafik Ateşböceği hazırlandı. Şubat 2013’den itibaren Trafik Ateşböceği “Çocuklar Yollarda” sloganıyla Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde ilköğretim çağındaki çocuklara trafik eğitimi verecek.
 
Projenin ilk 5 yılında, her yıl 3-4 farklı ilde bulunan yaklaşık 7-8 okulda etkinlik yapılması, her yıl 1-2 coğrafi bölgeye gidilmesi ve 5 yılın sonunda ülkemizin 7 bölgesine ulaşılması planlanıyor.
Trafik Ateşböceği’nin yanı sıra MobileKids web sitesi (http://tr.mobilekids.net) projenin bir diğer önemli aracını oluşturuyor. MobileKids web sitesi içerdiği trafik konulu oyunlarla çocuklara eğlenerek öğrenme fırsatı sunarken, ailelerine trafik eğitimi konusunda yararlı bilgiler veriyor.
 
Ayrıca MobileKids projesi sosyal medyada da yer alarak Facebook sayfasıyla (https://www.facebook.com/MobileKidsTurkiye) daha geniş bir kitleye ulaşmayı hedefliyor.
 
Trafik Ateşböceği’nin ilk durağı Küçükçekmece Arif Nihat Asya İlköğretim Okulu olarak belirlendi. Sonrasında 2013 yılında sırasıyla Aksaray ve Manisa’da ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenen okullarda eğitimler devam edecek.
 
 

 

Finansaltuketici.gov.tr Tanıtım Filmi
 

BDDK tarafından kredi, kredi kartı, mevduat, bankacılık ürünlerinin güvenliği gibi konularda finansal tüketicinin bilinçlendirilmesine yönelik faaliyetler kapsamında hayata geçirilen Finansal Tüketici web sitesinin tanıtım filmi için tıklayınız.